REKLAMA
Znaleziono 3214 wyników
Budowa nowej kładki Kazimierz – Ludwinów: pierwsze zmiany w organizacji ruchuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej kładki Kazimierz – Ludwinów: pierwsze zmiany w organizacji ruchu
Od 3 stycznia 2024 r., od godz. 9:00, wprowadzona zostanie czasowa zmiana w organizacji ruchu w związku z budową kładki Kazimierz – Ludwinów. Zmiana będzie dotyczyć głównie ruchu pieszych i rowerzystów po stronie Ludwinowa.
Poznaliśmy oferty na obwodnice Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy oferty na obwodnice Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego
Sześciu wykonawców chce zaprojektować i wybudować obwodnice w ciągu drogi krajowej nr 25. Chodzi o inwestycję z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., która wyprowadzi ruch tranzytowy z Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Firma Budimex S.A. została wybrana na wykonawcę wyrównania terenu o powierzchni ok. 50 ha, wraz z pracami towarzyszącymi, zlokalizowanego w granicach LSSE – podstrefy Miękinia i Środa Śląska. To pierwsze prace związane z realizacją gigantycznej inwestycji firmy Intel w tej lokalizacji. W czwartek 1 sierpnia przekazano teren wykonawcy.
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euroartykuł
Pokaż artykuł
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euro
Polska staje się jednym z najważniejszych graczy na mapie europejskiej technologii. Komisja Europejska właśnie przyjęła projekt budowy Baltic AI GigaFactory – gigantycznego centrum obliczeniowego, które powstanie w naszym kraju. Inwestycja, której wartość szacuje się na 3 miliardy euro, to nie tylko prestiż, ale i realna szansa na przyspieszenie cyfrowej transformacji Polski i regionu bałtyckiego. Czy Polska stanie się europejskim liderem AI? Wszystko wskazuje na to, że właśnie wchodzimy do pierwszej ligi.
Budimex oddał do użytku obwodnicę Drezdenka  10 miesięcy przed terminem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex oddał do użytku obwodnicę Drezdenka 10 miesięcy przed terminem [FILM]
15 grudnia 2025 r. kierowcy po raz pierwszy skorzystali z nowej obwodnicy ‎Drezdenka‎. Inwestycja zrealizowana przez Budimex SA, największego polskiego generalnego wykonawcę, została zakończona znacząco przed terminem kontraktowym. Zamiast 34 miesięcy przewidzianych w umowie, prace trwały 24 miesiące. Nowa trasa wyprowadza ruch tranzytowy, w tym pojazdy ciężarowe, ze ścisłego centrum miasta, poprawiając bezpieczeństwo ruchu drogowego, komfort życia mieszkańców oraz warunki środowiskowe w Drezdenku.
Wrocław: Blockpol buduje po sąsiedzku z Lokum Deweloperartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Blockpol buduje po sąsiedzku z Lokum Deweloper
W ramach osiedla Lokum Victoria przy ulicy Tęczowej 83b-105 powstanie ponad tysiąc mieszkań. Tuż obo...
[Wrocław] Kawałek Afryki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kawałek Afryki we Wrocławiu
Na 150-lecie istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, szykowana jest niebywała jak dotąd w Polsce...
[Wrocław] ToTu! znajdziesz swoje cztery kątyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] ToTu! znajdziesz swoje cztery kąty
Kompromis pomiędzy własnym domem z kawałkiem zieleni a niewielką powierzchnią konieczną do jego zago...
[Poznań] Czas potargować się o mieszkanieartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Czas potargować się o mieszkanie
Znalezienie wymarzonego mieszkania w dobrej cenie wcale nie jest takie łatwe. Poszukujący mieszkanio...
Pod Wrocławiem ma powstać jedna z największych ferm krów na Dolnym Śląsku. Inwestycja budzi kontrowersjeartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ma powstać jedna z największych ferm krów na Dolnym Śląsku. Inwestycja budzi kontrowersje
W podwrocławskim Sadkowie, w gminie Kąty Wrocławskie ma powstać nowa, wielka farma na prawie 1000 kr...
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) wyremontuje i przywróci do ruchu pasażerskiego kolejny fragment linii kolejowej nr 308, z Mysłakowic do Kowar. To pierwszy krok na drodze do przywrócenia połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Ogorzelec.
Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce: samorządy największymi beneficjentamiartykuł
Pokaż artykuł
Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce: samorządy największymi beneficjentami
W ciągu roku trzykrotnie wzrosła wartość umów zawartych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - wynika z najnowszego raportu o rynku PPP w Polsce. W 2025 roku podpisano umowy na ponad 1,6 mld zł. Od początku obowiązywania w Polsce przepisów o PPP łącznie zawarto 212 kontraktów. Wśród największych inwestycji znalazły się m.in. Nowy Port 2030+ w Gdańsku, Krakowski Szybki Tramwaj i rewitalizacja Hali Gwardii w Warszawie.
Wrocław rozwija zielone trasy rowerowe. Powstaje spójna sieć połączeńartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław rozwija zielone trasy rowerowe. Powstaje spójna sieć połączeń
Nowe trasy rowerowe w centrum, rewitalizacja historycznych terenów zieleni, połączenia między osiedlami i kolejne etapy rozwoju zielonych korytarzy komunikacyjnych – Wrocław konsekwentnie rozbudowuje sieć tras dla pieszych i rowerzystów.
Zabytkowa Hala Targowa w Gdańsku zyska nowe życieartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Hala Targowa w Gdańsku zyska nowe życie
Zbudowana u schyłku XIX wieku Hala Targowa w Gdańsku zyska nowe życie jako pulsująca miejska przestrzeń, w której unikalne doświadczenia kulinarne spotkają się z bogatą ofertą kulturalną. Będzie to miejsce pełne smaku, energii i inspirujących doświadczeń. Za inwestycję odpowiada Apsys, jedna z najbardziej doświadczonych w rewitalizacjach firm na rynku europejskim. Wart 141 mln zł proces rewitalizacji to kolejna inwestycja Apsys, firmy o wieloletnim doświadczeniu w przekształcaniu zabytkowych przestrzeni w nowoczesne, tętniące życiem miejsca.
Wrocław: ComoDomo planuje budowę osiedla na Sołtysowicachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: ComoDomo planuje budowę osiedla na Sołtysowicach
Wrocławski deweloper przymierza się do trzeciej inwestycji mieszkaniowej. Po rewitalizacji kamienicy...
[Poznań] Renowacja kamienicy w centrum Poznania przebiega w najlepszeartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Renowacja kamienicy w centrum Poznania przebiega w najlepsze
W stolicy Wielkopolski, w samym sercu miasta trwa rewitalizacja kamienicy Garbary 31. Inwestycja, ko...
Wrocław: Zabytkowy Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zabytkowy Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace [FILM + ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy budynek na wrocławskim Starym Mieście odzyskuje swój dawny blask. Dawny Pałac Leip...
Wrocław: Rusza trzeci etap zagospodarowania Wzgórza Gajowickiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Rusza trzeci etap zagospodarowania Wzgórza Gajowickiego
Jeszcze w tym miesiącu ruszą kolejne prace przy rewitalizacji wrocławskiego Wzgórza Gajowickiego, te...
Kraków: Jest ostateczna lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Jest ostateczna lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy na wybrane projekty w dniach od 25 września do 5 październik...
SPAR stawia na Wrocław. Otworzył dwa nowe sklepy artykuł
Pokaż artykuł
SPAR stawia na Wrocław. Otworzył dwa nowe sklepy
Największa na świecie franczyzowa sieć sprzedaży detalicznej SPAR stawia na stolicę Dolnego Śląska. Otworzyła w sierpniu dwa kolejne sklepy. Łącznie sieć we Wrocławiu ma już trzy placówki, a w całej Polsce 33. SPAR Polska intensyfikuje działania rozwojowe, umacniając swoją pozycję na krajowym rynku detalicznym. Sieć zapowiada ambitną ekspansję franczyzową, której celem jest osiągnięcie 1000 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat.
REKLAMA